درباره ما

شرکت ایده پردازان فناوری اطلاعات الفبا به عنوان یکی از شرکت‌های دانش بنیان پارک علم و فناوری قم در اردیبهشت ماه سال 1392 توسط جمعی از جوانان متخصص و نخبه‌ی نرم افزار با هدف ارتقاء کیفیت خدمات فناوری اطلاعات در سازمان ثبت اسناد و املاک شهر قم به ثبت رسید.اهداف اولیه تاسیس شرکت بررسی کیفی آموزش در مراکز یادگیری، ارائه زیرساخت های فرهنگ سازی، بهبود کسب و کار و بهبود سیستم‌ها و اتوماسیون‌های تحول اداری بود. این شرکت با استقرار در مرکز رشد علوم انسانی قم و پیشبرد اهداف خود توانسته است در دو سال گذشته اقدام به تولید نرم افزارهای آموزشی و فرهنگ سازی نماید. از جمله این نرم افزارها می توان به بازی همیار شهرداری که با هدف ارتقاء فرهنگ شهروندی، بازی و ریاضی که با هدف بهبود کیفیت آموزش ریاضی با استفاده از بازی در مدارس و بازی های بهبود توجه کودکان که برای درمان کودکان بیش فعال طراحی شده است اشاره کرد. این شرکت با استفاده از تیم فنی خود به تحقیق و توسعه الگوهای دانامحوری پرداخته و در این سال ها توانسته است اولین موتور بازی های سبک خود را ارائه کند.

از نظر تکنولوژی نیز مدیران شرکت به منظور انباشت تجربیات و بهره­ برداری از ابزارهای تولید شده در پروژه­ های مختلف و همچنین یکپارچگی محصولات تولیدی، از چارچوب NetFramework. در قسمت­ های مختلف بهره جسته و به جز موارد خاص مانند موبایل در بقیه محصولات از زبان #C و بانک SQLServer استفاده نموده است. در حوزه مهندسی نرم­ افزار نیز تیم فنی شرکت از توسعه چابک و متدولوژی اسکرام بهره جسته و آنها را به عنوان روش غالب شرکت در تولید، نهادینه نموده است.

این شرکت در سال های قبل توانسته است در سومین و چهارمین جشنواره و نمایشگاه ملی علم تا عمل شرکت کرده و جزء شرکت های برتر در حوزه فناوری اطلاعات بوده است. این شرکت همچنین از طرف بنیاد ملی نخبگان قم در سومین جشنواره منطقه ای کوهرنگ شرکت کرده و جزء شرکت های برتر در زمینه بازی های فکری بوده است. در این راستا این شرکت از طرف استاندار وقت جناب آقای پیریایی و رئیس محترم پارک علم و فناوری مورد تقدیر قرار گرفته و لوح تقدیر دریافت نموده است. همچنین این شرکت در نمایشگاه های داخل و خارج استان به عنوان ایده برتر در زمینه بازی های فکری معرفی شده است.


با توجه به تلاش های شرکت برای تولید نرم افزارها و بازی های پرورش استعداد فکری کودکان این شرکت از طرف وزارت علوم به عنوان یک شرکت دانش بنیان در زمینه علوم انسانی شناخته شده است و این شرکت موفق به اخذ مجوز فناوری و گواهی دانش بنیان از این وزارتخانه شده است.